U ZDRAVOM TIJELU ZDRAV DUH

Tjelesna i zdravstvena kultura vrlo je važan predmet, obzirom da učenici sve više sjede ispred računala i televizije te se samim time manje kreću. Profesori TZK-a uvijek nastoje da plan i program obuhvati što više nastavnih tema koje će utjecati na pravilan razvoj učenika.
Tako u našoj školi osim sportova nastojimo obuhvatiti i fitness, gdje pokušavamo učenicima objasniti kako, kada i zašto koristiti vježbanje koje se odvija u fitness centrima (npr. pilates, teretana.).

Obzirom da živimo u Dalmaciji koja ima veliki broj sunčanih sati želimo iskoristiti i prirodne uvjete. Trčanje, vožnja biciklom, rolanje, brzo hodanje, pješačenje te plivanje su sastavni su dio našeg plana i programa.

Naša je želja da učenici koji pohađaju našu školu sat tjelesnog shvate kao predmet koji je više od sastavnog dijela obrazovanja: želimo da steknu navike bavljenja rekreacijom i sportom te da im fizička aktivnost postane stil života.

U zdravom tijelu i zdrav duh!

LJEPOTA TANGA